IVAN DIMITROV

In October 2021 Ivan will release a new album with the title And - So It Is.

The album is recorded in the style of jazz-rock,funk, fusion,ethno folk...Label Hevhetia.sk

 

To produce this album Ivan has invited some of the best of Slovak musicians and long-time friends such as a drummer Emil Frátrik (Richard Müller, Palo Habera, Andrej Šeban...)

 

bass-guitarist Juraj Griglák (Bobby Sparks/Prince , Poogie Bell, Marcus Miller, Ron Affif, Frank McComb, Slovak Philharmonic).

 

pianist Eugen Vizváry (Kim Davis, Alicia Keys,Vivian Sessoms (Joe Cocker),Rick Bailey( Delegation), Eric Marienthal (Chick Corea Elektric Band), Mark Kelley. 

 

bass-guitarist Robert Vizvári - (Eric Marienthal, Hilaris Chambers Orchestra)

 

Singer- Zuzana Šťastná - (Ludo Kuruc Band)

Plagat CD-Ivan Dimitrov-opravené1.jpg

And - so it is

 PRESS 

Radio Proglas Brno -  Interview
 2.2.2022


Rádio Express - Správa
 26.10.2021

My Nitra - Noviny
Interview - rozhovor 

 21.10.2021

Radio v Nitre 93,6
Interview - rozhovor 

 12.10.2021

Interview Radio v Nitre 12.10.2021Ivan Dimitrov
00:00 / 38:42
Song Ked snivam - Radio v Nitre 11.10.2021Ivan Dimitrov
00:00 / 03:41

New Album And - So It Is
Review by David Oláh - www.jazz.sk

 11.10.2021

Slovenský skladateľ a multiinštrumentalista Ivan Dimitrov nahral nové CD pod hlavičkou vydavatľstva Hevhetia. Hudba je zložená opäť výhradne z jeho autorských kompozícií. Sekundujú mu jeho dlhoroční priatelia, špičkoví hudobníci domácej scény - Eugen Vizváry, Juraj Griglák, Emil Frátrik a Robert Vizvári. Ako znie hudba albumu "And - So It Is"?

 

CD obsahuje osem autorských kompozícií lídra. Zloženie kapely aj tentoraz prezrádza groovujúci žáner. Jednotlivé témy majú"rovný" charakter - ide o hudbu s prvkami soulu, balkánskej ľudovej hudby a jazzových improvizácií. Dimitrov si na album pozval významné osobnosti slovenskej hudobnej scény, s ktorými si po hudobníckej stránke veľmi dobre rozumie.

 

Rovnako ako aj na prvom albume, aj tentorkát treba vyzdvihnúť nesmierne kvalitný, profesionálny zvuk. Dimitrov prezentuje nové témy, ktoré nestrácajú na kvalite a invencii. Kompozície, ale aj hráčske výkony sú aj tentoraz na veľmi vysokej interpretačnej úrovni. 

Úvodná téma „And So It Is“ má veľmi dobrý a pomerne náročný aranžmán, korý si však celá kapela nesmierne užíva. Za zmienku tu stoja aj výborné sólistické výkony Eugena Vizváryho a lídra. Rytmická sekcia v zložení Griglák, Vizvári a Frátrik excelentne groovuje a podporuje spoluhráčov. "Love In The Rain" má popový, baladický charakter. Dimitrov nesklamal a skomponoval peknú tému s citlivou melodickou linkou. Následne sa dostávame do etno časti, skladbou „Galloping Horses", kde ma zaujal hlavne aranžmán tejto témy -  kontrastné harmonické štruktúry jednotlivých dielov. V záverečnej "Keď snívam" Dimitrov vynikajúco spieva dueto spolu s hosťom - speváčkou, Zuzanou Šťastnou. Téma má veľmi chytľavú melódiu a pekný slovenský text.   

 

Líder opäť potvrdil svoju muzikálnosť, veľkú hudobnú predstavu a zvládnutie hudobného remesla. CD "And So - It Is" je ďalším vydareným dielom Ivana Dimitrova, ktorého hudbu určite ocení odborník, hudobník, ale aj laik či nadšenec dobrej hudby. 

  https://emilfratrik.wixsite.com/official  

 https://www.jurajgriglak.net/

New Album And - So It Is
David Oláh - Tlačová správa www.jazz.sk

 30.9.2021

Slovenský hudobník, skladateľ a producent Ivan Dimitrov práve vydáva nové CD. Pod hlavičkou vydavateľstva Hevhetia uzrie svetlo sveta album s názvom "And So It Is". Lídrovi tu sekundujú špičkoví inštrumentalisti z našej domácej hudobnej scény - Juraj Griglák, Eugen Vizváry, Robert Vizvári a Emil Frátrik.

 

Známy slovenský multiinštrumentalista, producent, skladateľ Ivan Dimitrov vydáva v októbri 2021 svoj  druhý album s názvom "And So It Is". CD vydáva pod hlavičkou známeho vydavateľstva Hevhetia. Koncepčne pôjde hudbu zameranú na jazz-rock, funk, fusion a etno-folk.

 

Líder si na nahrávanie albumu prizval slovenskú hudobnú špičku, svojich dlhoročných kamarátov a kolegov

Emil Frátrik : https://emilfratrik.wixsite.com/official   official - bicie nástroje

Juraj Griglák : https://www.jurajgriglak.net/   official - basgitara

Robert Vizvári : basgitara

Eugen Vizváry : klávesové nástroje

Hosť - Zuzana Šťastná - spev